Cviky

Únik mohou často zapříčinit oslabené svaly pánevního dne. Techniky a cviky na jejich posílení jsou důležitou součástí léčby inkontinence. Cvičení není fyzicky náročné, zabere vám jen pár minut a může výrazně přispět ke zmírnění nebo úplnému odstranění inkontinence.

Kegelovy cviky

O Kegelových cvicích už jste možná slyšeli v souvislosti se zlepšením sexuálního prožitku nebo prevencí inkontinence. V zásadě se ale jedná sérii jednoduchých cviků, které pomáhají ženám i mužům s posílením svalů pánevního dna. Tedy svaly, které ovlivňují pochvu, močovou trubici i konečník. 

 

Cviky jsou důležité při prevenci i léčbě inkontinence a zvládat je mohou pacienti jakéhokoli věku. Fyzicky ani časově není cvičení náročné, ale podstatné je dodržovat pravidelnost.

Technika Pelvicore

Pelvicore technika je soubor cviků, který se zaměřuje na posílení svalů pánevního dna. Je vhodná pro muže i ženy a často se používá při prevenci i léčbě inkontinence.

Pelvicore se často obvykle kombinována s dalšími cvičeními a změnami životního stylu, jako je například změna stravy a úprava pohybových návyků.

Důležité je si uvědomit, že jako každý cvičební program, i Pelvicore technika vyžaduje pravidelnost a trpělivost při jejím provádění.